Звіт виконуючої обов’язки завідуючої Янжулівською філією І – ІІ ст. Семенівської гімназії № 2 Семенівської міської ради Чернігівської області Подоляк І. М. про свою діяльність на посаді протягом 2022-2023 навчального року

с. Янжулівка, 16.06.2023

Протягом 2022-2023 н. р. робота закладу була спрямована на реалізацію основних положень Національної доктрини розвитку освіти, постанов Кабінету Міністрів України, Указу президента України від 20.03.08 „ Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні ”. У своїй діяльності заклад керується Конституцією України, Законами „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Концепцією національно-патріотичного виховання. Філія здійснює діяльність за Положенням про філію, керівництво якою здійснює виконуюча обов’язки завідуючої Подоляк І. М., Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

У минулому році в закладі навчалось 18 учнів, з них у 1-4 кл. – 5 уч. (2, 3 клас-комплект), у 5-9 класах – 13 учнів ( 5 та 7 класи, 9 клас – індивідуальна форма навчання).

Учні 9 класу навчалися за індивідуальною формою, яка передбачає навчальне навантаження на одного учня 8 годин (основна ланка). Учні початкової ланки навчались у класі-комплекті, за новою освітньою програмою (Савченко О.Я.) НУШ. Учні 5 класу – за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021 № 235, додаток 3. Забезпеченість підручниками становить 100%. Учні 5, 7 та 8 класів оцінювалися за 12-ти бальною системою, 2 та 3 класів – вербально. Була проведена робота щодо організації індивідуального навчання.

У 2022/2023 навчальному році навчальний процес з 1 вересня був організований з використанням технологій дистанційного навчання за допомогою освітньої платформи «Всеосвіта» та сервісу Google Meet. З ІІ семестру заклад використовував електронні журнали.

Педагогічний колектив працював над проблемою «Оптимізація освітнього процесу в школі для досягнення кожним учнем найвищого рівня творчих здібностей шляхом добору найдоцільніших форм і методів навчання й виховання». Вирішення проблеми здійснювалось через реалізацію самостійної роботи учнів на уроках, застосування індивідуального підходу, активізацію пізнавальної діяльності на уроках.

Не всі учні відповідально ставилися до відеоуроків та якісно виконували перевірочні завдання.

За підсумками навчання у 2022-2023 н. р. учні показали таку якість знань:

10-12 балів – 0 учнів (0 %)

7-12 балів – 2 учня (15 %)

4 – 6 балів – 8 учнів (62 %)

1-3 бала – 3 учня (23%)

Успішність склала 77 %. Якість знань склала 15%.

Всі учні 2,3,5,7, 9 класів переведені до наступного класу.

На виховання дітей вагомий вплив мають соціальне оточення та матеріальний добробут. У закладі навчаються діти з 4 багатодітних родин.

Всі діти шкільного віку (6 - 18 років) навчаються. Зроблений аналіз мережі класів на наступні 5 років, згідно якого наповнюваність класів складає 1,2 учнів, йде зменшення дітей. У зв’язку з постійними обстрілами усі діти з родинами виїхали з села, 17 отримали статус ВПО.

Навчальний процес здійснювали 6 вчителів (3 основних працівників та 3 сумісники), з яких вищу освіту мають – 4 вчителів, середню спеціальну - 2. Мають І кваліфікаційну категорію - 3, другу категорію – 1, спеціаліст – 2, звання старший вчитель – 2. Серед вчителів працювали двоє пенсіонерів (за контрактом). Продовжувалася робота щодо якісного підвищення фахового рівня вчителів (дистанційні курси ЧОІППО, Edera та інші), впровадження інноваційних форм і методів навчання, поширення педагогічного досвіду. Адміністрацією школи були відвідані уроки та позакласні заходи. У цьому році проводилася науково-теоретична та методична робота з кадрами. Були розроблені й доведені до кожного працівника інструкції та функціональні обов’язки, правила внутрішнього розпорядку. Завідуюча закладом пройшла дистанційний курс з охорони праці. Всі вчителі володіють навичками роботи з комп’ютером. До Дня вчителя педпрацівникам була виплачена винагорода за 2022 рік у розмірі середнього окладу.

Заклад має 2 ноутбуки, сучасний телевізор, принтер. Для покращення організації дистанційного навчання вчителі закладу отримали 2 хромбуки, а учні з багатодітних родин 2 планшета. Для реалізації концепції НУШ заклад має 10 нових парт-трансформерів, набори «Лего», іншу наочність. Заклад залучений до програми «Курс» та має свій веб-сайт (відповідальна Сенько І. А.).

Значна увага приділялася забезпеченню умов для здорового розвитку дітей та безпеці життєдіяльності. Проведено ряд бесід з техніки безпеки: «Обережно, вибухонебезпечні предмети!», «Правила поведінки під час повітряної тривоги», «Моя тривожна валізка», «Безпека в Інтернет середовищі». Серед учнів постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо шкідливого впливу на здоров’я вживання спиртних напоїв та паління. Один раз на рік відбувається медогляд учнів (у Семенівській лікарні), після чого створюється банк даних. Цьогоріч половина учнів не пройшли медогляд. 2 учнів займаються у спецгрупі. В школі створена рада профілактики, головою якої є завідуюча закладом. Вона організовує роботу з учнями, схильними до правопорушень. Розроблено алгоритм дій у випадку проявів булінгу, призначено відповідальну особу за процедуру подання заяв про випадки булінгу (Подоляк І. М.).

Протягом року були проведені онлайн кілька виховних заходів: «Наша шкільна родина» (свято до 1 вересня), «Вивчайте, любіть рідну мову», написання радіодиктанту (листопад), «Малюнок захиснику України» (акція-конкурс в мережі Інтерент, жовтень), «Пізнаємо Україну» (обмін фактами про Україну, до Дня гідності і свободи), «Зустрічаймо Миколая!» (вірші для Миколая, отримання подарунків, грудень), «Колядуймо!» (конкурс на найкращу колядку, січень), «Подарунок воїну» (виготовлення сувенірів), «Закінчився рік навчальний, літо кличе відпочить!» (свято Останнього дзвоника). Наша школа тісно співпрацює з сільською бібліотекою, в якій часто проводяться бібліотечні години. Тісний зв'язок налагоджений з батьківським комітетом, який очолює Шумило Олена Володимирівна.

Поточний ремонт приміщення закладу цього року не здійснювали..


Звіт завідуючої Янжулівською філією І – ІІ ст. Семенівської гімназії № 2 Семенівської міської ради Чернігівської області Подоляк І. М. про свою діяльність на посаді протягом 2020-2021 навчального року

с. Янжулівка, 11.06.2021

Протягом 2020-2021 н. р. робота закладу була спрямована на реалізацію основних положень Національної доктрини розвитку освіти, постанов Кабінету Міністрів України, Указу президента України від 20.03.08 „ Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні ”. У своїй діяльності школа керується Конституцією України, Законами „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Концепцією національно-патріотичного виховання. Філія здійснює діяльність за Положенням про філію, керівництво якою здійснює завідуюча Подоляк І. М., Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

У минулому році в закладі навчалось 21 учень, з них у 1-4 кл. – 9 уч. (1, 3 клас-комплект), у 5-9 класах – 12 учнів ( 5, 7, 8 класи).

Учні 7 та 8 класів навчалися за індивідуальною формою, яка передбачає навчальне навантаження на одного учня 8 годин (основна ланка). Учні початкової ланки навчались у класі-комплекті, за новою освітньою програмою (Савченко О.Я.) НУШ. Забезпеченість підручниками становить 100%. Учні 5, 7 та 8 класів оцінювалися за 12-ти бальною системою, 1 та 3 класів – вербально. Була проведена робота щодо організації індивідуального навчання.

Педагогічний колектив працював над проблемою «Оптимізація освітнього процесу в школі для досягнення кожним учнем найвищого рівня творчих здібностей шляхом добору найдоцільніших форм і методів навчання й виховання». Вирішення проблеми здійснювалось через реалізацію самостійної роботи учнів на уроках, застосування індивідуального підходу, активізацію пізнавальної діяльності на уроках.

У зв’язку з карантином, який був запроваджений з 29 березня по 08 травня 2021 року у навчальному закладі, учні навчалися з використанням дистанційних форм навчання. Учителі-предметники дистанційно проводили навчання за допомогою інтернет ресурсів: Google Meet, сайт закладу, вайбер, групи на фейсбуці. Не всі учні відповідально ставилися до відеоуроків та якісно виконували перевірочні завдання. З 20 по 25 травня були проведені підсумкові контрольні роботи з української мови та математики.

Результати підсумкових контрольних робіт

Предмет

Результати

Бали

Кількість учнів

Відсотки

Математика

1-3

4-6

7-9

10-12

0

6

2

2

0

6

20

20

Українська мова

1-3

4-6

7-9

10-12

2

4

5

1

20

30

40

10

За підсумками навчання у 2020-2021 н. р. учні показали таку якість знань:

7-12 балів – 2 учня (17 %)

10-12 балів – 1 учениця (8 %)

1-3 бала – 2 учня (16%)

4 – 6 балів – 7 учнів (59 %)

Успішність склала 83 %. Якість знань склала 25%.

Учениця 7 класу Гребеннік Тетяна закінчила навчальний рік з Похвальним листом. Всі учні 1,3,5,7, 8 класів переведені до наступного класу філії.

На виховання дітей вагомий вплив мають соціальне оточення та матеріальний добробут. У закладі навчаються діти з 5 багатодітних родин.

Діти нашого села позбавлені права доступу до дошкільної освіти, тому діти охоплені підготовкою до навчання у школі (1 учениця), яку забезпечує учитель початкових класів Момот Л. В.

Всі діти шкільного віку (6 - 18 років) навчаються. Зроблений аналіз мережі класів на наступні 5 років, згідно якого наповнюваність класів складає 1,2 учнів, йде зменшення дітей до 15. Проблемою залишається відсутність повних класів (до 5 учнів), неможливість підвозу учнів до опорного закладу для участі у різноманітних заходах та комп’ютеризація закладу.

Навчальний процес здійснювали 7 вчителів (3 основних працівників та 4 сумісники), з яких вищу освіту мають – 5 вчителів, середню спеціальну - 2. Мають І кваліфікаційну категорію - 4, вищу категорію – 1, спеціаліст – 2, звання старший вчитель – 3. Серед вчителів працювали троє пенсіонерів (за контрактом). Продовжувалася робота щодо якісного підвищення фахового рівня вчителів (дистанційні курси ЧОІППО, Edera та інші), впровадження інноваційних форм і методів навчання, поширення педагогічного досвіду. Адміністрацією школи були відвідані уроки та позакласні заходи. В закладі не фахівцем викладається інформатика. У цьому році проводилася науково-теоретична та методична робота з кадрами. Були розроблені й доведені до кожного працівника інструкції та функціональні обов’язки, правила внутрішнього розпорядку. Завідуюча закладом пройшла дистанційний курс з охорони праці. Всі вчителі володіють навичками роботи з комп’ютером. До Дня вчителя педпрацівникам була виплачена винагорода за 2020 рік у розмірі середнього окладу.

Заклад має 2 ноутбуки, сучасний телевізор, принтер, які активно використовують учителі під час уроків. Відсутність Інтернету (через відсутність коштів) не дає можливості для їх більш ефективного використання у освітньому процесі. Для реалізації концепції НУШ заклад має 10 нових парт-трансформерів, набори «Лего», іншу наочність. Заклад залучений до програми «Курс» та має свій веб-сайт (відповідальна Сенько І. А.).

Значна увага приділялася забезпеченню умов для здорового розвитку дітей. Приділялася значна увага активному відпочинку учнів під час перерв, це гра у футбол, теніс, шахи, походи до лісу та водойм. Двічі на рік проводяться тижні з безпеки життєдіяльності, під час яких учні провели тренувальні заняття з ЦЗ, проведено ряд бесід з техніки безпеки. Класні кімнати відповідають санітарним нормам: класи обробляються дезактином, на кожній перерві провітрюються навчальні кімнати. На загальних батьківських зборах була проведена лекція про здорове харчування і побутовий травматизм дітей вдома. Серед учнів постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо шкідливого впливу на здоров’я вживання спиртних напоїв та паління. Один раз на рік відбувається медогляд учнів (у Семенівській лікарні), після чого створюється банк даних. Цьогоріч із-за карантину половина учнів не пройшли медогляд. 2 учнів займаються у спецгрупі. У 2020 – 2021 н. р. харчування учнів здійснювалось за кошти батьків. Учні пільгових категорій теж не отримували харчування із-за невчасного оформлення довідок. Організація роботи щодо оздоровлення учнів була неможливо із-за карантину.

В школі створена рада профілактики, головою якої є завідуюча закладом. Вона організовує роботу з учнями, схильними до правопорушень. На внутрішкільному контролі стоять 2 учнів (Пчела Максим – 5 клас, Пчела Олександр – 5 клас). Було проведено ряд профілактичних бесід, здійснено огляд житлових умов. Протягом року заклад втілював в життя план протидії булінгу. Було розроблено алгоритм дій у випадку проявів боулінгу, призначено відповідальну особу за процедуру подання заяв про випадки булінгу (Подоляк І. М.).

Учні нашого закладу прийняли участь у районних конкурсах. Учениця 8 класу Рамусь Яна зайняла ІІ місце у І етапу Всеукраїнського конкурсу малюнку «Пожежі краще запобігти», а учениця 7 класу Гребеннік Тетяна – ІІІ місце у відкртій міській виставці-конкурсі з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у розділі «Інші техніки». Двоє учениць нашої школи відвідували у м. Семенівка гурток «Народні ремесла».

Протягом року проведена значна виховна робота. Найбільше запам’яталися такі заходи: «Наше дружнє шкільне коло» (свято до 1 вересня), «Вивчайте, любіть рідну мову», написання радіодиктанту (листопад), «Козацькому роду нема переводу» (спортивно-розважальна програма, жовтень), акція «Годівничка» (листопад – березень), «Пізнаємо Україну» (інтелектуальні змагання до Дня гідності і свободи), творча акція «Новорічна казка власними руками» (грудень), конкурсно-розважальна програма до 8 березня та акція «Подарунки для мами» (березень), екологічний проект «Опале листя не спалюєм – користь для квітів маємо!», (вересень – червень), трудова акція «Затишний куточок» (квітень – травень), новорічне свято, святкова зустріч зі Св. Миколаєм (грудень), «Україна єдина» до Дня Соборності України (січень), Шевченківські читання, урочисті відвідини багатодітної родини до Дня сім’ї, квест “Розумники» (до завершення навчального року) та ін. Учні брали активну участь у проведенні Дня села. Було проведена низка патріотичних заходів до відзначення Дня Пам’яті та примирення (дистанційно), вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та АТО . Наша школа тісно співпрацює з сільською бібліотекою, в якій часто проводяться бібліотечні години. Тісний зв'язок налагоджений з батьківським комітетом, який очолює Шумило Олена Володимирівна. У січні були проведені загальношкільні батьківські збори, зустрічі зі спеціалістами районного центру сім’ї та молоді.

У цьому році школа отримала спонсорську допомогу:

· Подарунки до Нового року (ПП Субот М.М, Самойленко Р.В., Цирулік О. П.)

· Подарунки до Св. Миколая (батьки)

Поточний ремонт приміщення закладу був здійснений за кошти батьків.

Кiлькiсть переглядiв: 484